Şaşırtıyorsun Enpara!

2

Farklısın Enpara!

Enpara, Finansbank‘ın şubesiz bankacılık hizmeti yani internet bankacılığı. Bankaya gitmeye son, havale ve eft ücreti ödemeye son diye slogan atan kıllı bir adamları var. Televizyon reklamlarında görmüşsünüzdür. İşte bu slogan benim enpara’yla tanışmama vesile olmuştu. Ardından >>>şu<<< yazımda belirttiğim bir kampanyayla kendisine iyi niyet beslememi sağladı.

Bankaları bilirsiniz. Müşteriye sürekli bir şeyler imzalatma, üye yapma, kredi ya da kredi kartı verme derdindedir. Telefonumuz da sık sık bu konularla ilgili bankalar tarafından çalar. Hiç derdin var mı diye arayanı hatırlamıyorum ta ki bugüne kadar. Bugün Enpara müşteri temsilcisi aradığında bu kadar şaşıracağımı düşünmemiştim. Telefonun ucundaki temsilci:
– Özer Bey dün enpara internet şubesine giriş yapamadığınızı ve güvenlik adımları sayfasında işleminizi yarıda bıraktığınızı gördük. Acaba internet şubesine girişte bir sorun mu yaşıyorsunuz?

Kısa süreli şoktan sonra dün şubeye giriş yaparken mobil hat değişikliğinden dolayı internet şubesine giriş yapamadığımı hatırladım. Giriş için bazı güvenlik adımlarını tamamlamam gerekiyordu. Birkaç bilgiyi doldurdum ve işler uzayınca daha sonra telefon ile arayıp sim kilidini kaldırırım diye işlemi yarıda bırakmıştım.

Telefondaki temsilciye yukarıdaki durumu anlattım ve memnuniyetle hemen yardımcı olacağını söyledi. Güvenlik adımlarının ve onay işleminin ardından internet şubesine girişteki sim kilidi sorunum çözüldü.

Şimdi bunu niye mi anlattım? Aslında ben müşteri hizmetlerini arayıp 1 dakikada bu sorunu çözebilirdim. Bankanın “Bir sorun mu yaşıyorsunuz” diye sorması gerçekten müşteriye değer verdiklerini gösteriyor. Müşteri odaklı bankacılık bu olsa gerek. İlk kez bir banka tarafından sadece ‘para’ olarak görülmediğimi  hissettim. Çoğu banka sigorta yapalım mı? , kredi kartı gönderelim mi? diye ararken Enpara “Bir sorun yaşadığınızı fark ettik. Yardımcı olmamız gereken bir konu var mı?” diyor.

Yorum sizin…

Discussion2 yorum

  1. Size sonuna kadar katılıyorum. Reklam falan da değil amacım ha, biline. Kendi halinde insanlarız ama bu banka övgüyü hak ediyor. Ben de 2 arkadaşımı enparalı yaptım. Bide benim adıma tema vakfına bağış yapmışlar. 2 dikili ağacım oldu şu fani dünyada. Gülümsetti, o da bize yetti. Var ol enpara.

    • Bankanın farklı şeyler yapmaya çalışması çok açık. Bunu dile getirmemiz reklam değil bankayı alkışlamak olsa gerek.

Leave A Reply