iPhone ile Tüm Rehbere Toplu-Grup Mesaj-SMS Nasıl Gönderilir?

2

iPhone’dan Toplu Mesaj-SMS Gönderme Uygulaması (Resimli Anlatım)

Bayramlarda, kandillerde veya özel günlerde çoğumuz telefondaki tüm rehbere toplu mesaj/sms gönderiyoruz. Ancak iPhone kullanıcıları iPhone’ da toplu mesaj gönderme/sms özelliği olmadığı için iPhone ile Tüm Rehbere Toplu/Grup Mesaj/SMS Nasıl Gönderilir? diye google aramasına başlıyor. Ben de iPhone kullanıcılarının her bayram bu sorunu yaşamamaları için iPhone’dan tüm rehbere toplu mesaj/sms gönderme ile ilgili bir yazı hazırladım.

ÖNEMLİ: Eğer iPhone’ da  Facebook uygulaması yüklüyse ve rehberinizdeki kişi de sizin Facebook hesabınıza kayıtlıysa toplu mesaj gönderirken mesajlar bu kişilere MMS yani Multimedya mesaj olarak gidecektir. Bu daha size GSM operatörünüzün MMS tarifesi olarak yansıyacaktır. Bu durumu ortadan kaldırmanın 2 yolu var.

Tüm rehbere mesaj göndermeden önce bu ayarları mutlaka yapın!

1.Yol: iPhone ‘ayarlar’ bölümünden ‘mesajlar’ a giriş yapın. ‘MMS mesajlaşma’ yı kapatın. Artık mesajlarınız MMS olarak gönderilmeyecek. Yine bu bölümde ‘iMessage’ özelliğini aktif edin. Böylece iPhone kullanıcılarına mesajlar ücretsiz gönderilecektir.

2.Yol: iPhone ‘ayarlar’ bölümünden ‘facebook’ a giriş yapın. ‘Kişiler’ i kapatın. Artık Facebook kişileriniz rehberinizde yer almayacak.

iPhone ile Tüm Rehbere Toplu/Grup Mesaj/SMS Nasıl Gönderilir?

1-ABC Groups uygulamasını indirin. Uygulamayı açın ve ‘Groups’ yazısına dokunun.

2-‘All Contact’ yazısına dokunun. (Rehberinizdeki toplam kişi sayısını gösteriyor.)

 

3-Mesaj balonu simgesine dokunun.

4-Rehberdeki tüm kişileri seçmek için ‘All’ yazısına dokunun.

5-‘Next’ yazısına dokunun.

 

6-Mesaj gönderilecek maksimum kişi sayısını belirleyin. Mesajı tüm rehbere göndermek istiyorsanız rehberinizdeki toplam kişi sayısını yazın.

7-‘Next’ yazısına dokunun.

Tüm bu işlemlerin ardından telefon ekranında  boş bir sayfa belirecek. Rehberinizin tamamı mesaj uygulamasına aktarıldığı için biraz uzun sürebilir. Bu ekranda hiçbir işlem yapmadan bekleyin. 

 

Son olarak mesaj uygulaması açılacaktır. Artık mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz.

Kendinize gruplar oluşturup seçtiğiniz gruba toplu mesaj gönderebilirsiniz. Grup oluşturmak için uygulamanın ‘Groups’ ekranındaki ‘+’ simgesine tıklayınız. Açılan ekrana grup adını yazın.