Access Point Nedir? Ne İşe Yarar?

0

Kablosuz Menzil Arttırıcı Nedir?

Access point nedir?

Kablosuz interneti evin modeme uzak alanlarında da kullanmak için wi-fi mesafesini arttıran cihazdır.

Kablosuz, Alan Genişletici/İnternetin Çekim Alanını Arttırın

Evinizde ya da iş yerinizde kablosuz(wi-fi) internetiniz her yerde çekmiyorsa internetinizin çekim alanını arttırabilirsiniz. Bu işlemi bahsettiğim ürün ile yani access point ile yapabilirsiniz. Access Point (menzil arttırıcı) ile modeminiz arasında medya köprüsü oluşturarak interneti evin ya da iş yerinin çekmediği alanlara ulaştırabilirsiniz.

Access Point Nasıl Kurulur?

Her ürünün kurulum şekli farklı olabilir. Ancak benim kullandığım ürünün kurulumu çok basit. Kurulum için herhangi bir program ya da CD gerekmiyor. Yapmanız gereken sadece:
1) Access Pointi fişe takın ve on/off düğmesini “on” konumuna getirin.
access point (3)
2) Kablosuz modeminizin arkasındaki VPS düğmesine ve access pointin üzerindeki VPS düğmesine basın.
access point

*Kablosuz modeminizin üzerindeki VPS ışığının yandığından emin olun. Bu ışık modeminizin evdeki diğer VPS aygıtıyla eşleşmesi için hazır olduğunu gösterir.

*VPS: Virtual Private Server/ Sanal Kişisel Sunucu anlamına gelir.

Eşleşme tamamlandığında herhangi bir internet sitesini açmak istediğinizde karşınıza access point kurulum sayfası gelecektir. Bu sayfada hiçbir ayara dokunmadan sadece kablosuz modem şifrenizi/parolanızı girin ve kurulumu tamamlayın.
access point (9)

Eviniz dublex bir bina ise üst kattaki interneti alt katta da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üst kattaki internetin alt katta da iyi bir sinyal alabilmesi için access point cihazını modeminizle aynı konuma getirin.
access point (6)

Evden bir görüntü:
access point (8)

Asus RP-N12 Kablosuz-N300 Menzil Arttırıcı / Acess Point / Medya Köprüsü

Leave A Reply