En İyi Ücretsiz Depolama (Bulut-Cloud) Alanı Sunan 10 Site

1

En Çok Ücretsiz Depolama (Cloud-Bulut) Alanı Veren Siteler

Cloud/bulut siteleri de denilen bu servis; fotoğrafları, videoları ya da işle ilgili çok önemli belgeleri kısacası verilerimizi bilgisayar ile taşımak yerine internete yüklememize ve gittiğimiz yerde herhangi bir bilgisayardan internete bağlanarak ulaşmamızı sağlıyor. Böylece çok önemli dosyalarımız bilgisayardan silinse bile internet ortamına yüklediğimiz için bir yedeğine ulaşmak mümkün oluyor.

Ben de bu servisin işinize yarayacağını düşünerek sizler için en iyi ve en fazla ücretsiz cloud (depolama-bulut) alanı sunan siteleri araştırdım. Bulduklarım arasında en fazla ücretsiz depolama/saklama alanı sunan ilk 10 siteyi aşağıya listeliyorum.

En iyi 10 ücretsiz bulut depolama hizmeti


10) FlipDrive:
 10 gb ücretsiz kullanım alanı sunuyor. Ücretsiz kullanım için en fazla 25 mb büyüklüğünde dosya yüklemenize izin veriliyor. Bu yönüyle sınıfta kaldı. Sitenin android ve ios uygulaması da yok.


9) Syncplicity:
10 gb ücretsiz kullanımın yanında dosya yükleme boyutunda herhangi bir sınırlaması yok. Mobil uygulaması henüz yok.

8) MiMedia: Hem android hem de iso uygulamasına sahip bu site size 10 gb ücretsiz bulut alanı sağlıyor. Mobil uygulaması da var.


7) İcedrive: 10 gb ücretsiz dosya yükleme alanı sağlıyor. Android mobil uygulaması mevcut.

6) Mediafire: 10 gb ücretsiz yükleme alanı ve sınırsız indirme trafiği sunuyor. iOS ve Android uygulaması var.

5) Box: 10 gb. Kaliteli bir site. 50 gb ücretsiz promosyon alanı sunduğu dönemler oldu. Takip etmekte fayda var.

4) pCloud: 10 GB. Başlangıç hesabı olarak 10 gb ücretsiz depolama alanı veriyor. Sitenin Türkçe dil desteği ve mobil uygulaması olması da cabası. pCloud, şifreleme sistemine o kadar güveniyor ki şifreyi kırana 100.000 dolar ödül vereceğini söylüyor. Varsa içinizde kendine güvenen buyursun er meydanına. Ödülü kazanan olursa beni de unutmasın…

3) Google Drive:  15 GB. Yeni üyelikte ücretsiz 15 GB çevrimiçi depolama alanı sunuyor. Türkçe dil desteği var. Sitenin anroid ve ios uygulaması da mevcut. Ayrıca her sene google sizden güvenlik güncellemesi istiyor. Bu güncellemeyi yaparsanız ek 2 GB alan daha sunuyor.  Sağolsun çok cömert…

2) Hubic: Yeni üyelerine ücretsiz 25 GB depolama alanı sunuyor. Türkçe dil desteği yok. Sitenin hem android hem de ios uygulaması var. Mobil uygulamasını çok beğendim açıkçası.

1) Mega: 50 GB. Yanlış duymadınız. Mega, üye olduğunuzda sizlere ücretsiz ömür boyu kullanabileceğiniz 50 gb depolama alanı sunuyor. 2013 yılında megaupload sitesinin kurucusu tarafından hayata geçirildi. Sitenin Türkçe dil desteği de var. Güncel ve kullanışlı olan mobil uygulamaları da alkışı hak ediyor..  Sitenin uzun yıllar faaliyette kalacağına inanıyorum. Bunu neden mi söylüyorum. Bu yazıyı hazırlamaya başladığımda sizlere birçok site daha bulmuştum. Ancak yazıyı paylaşmam biraz uzun sürdü ve bu süre içinde 2 site yayın hayatına veda etti. O yüzden önemli verilerinizi yükleyeceğiniz sitenin size güven vermesi lazım. Mega bu güveni fazlasıyla veriyor.

10 gb alana ne sığar?

-2500 fotoğraf

-125 video

-2000 şarkı

-10.000 dosya/belge

Bonuslar:
Degoo: 100 gb. Sadece mobil uygulama üzerinden 100 gb fotoğraf saklama alanı sağlıyor.
Turnkeyvault: 10 gb. Masaüstü uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz.

Ücretsiz depolama alanı sunan birçok site buldum. Ancak bu yazımda en güvenilir ve en fazla ücretsiz alan sunan siteleri listelemek istedim. Güvenilir site olmaları da çok önemli. Bu yüzden her siteye güvenip çok önemli dosyalarınızı saklamayın. Çünkü bu sitelerin çoğunun kısa bir zaman sonra kapandığına şahit oldum. O yüzden sağlam sitelere dosyalarınızı yedekleyin. Ben mega.nz sitesini kullanıyorum.

Discussion1 Yorum

Leave A Reply