Kitap Okumak İstiyorum ama Sevmiyorum Diyenlere…

0

Kitap Okumaya Nasıl Başladım?

Baştan alalım. Aslında kitap okumayı hiç sevmiyordum, okumuyordum da. (Hele de aşk, ayrılık, vb… kitaplar benden uzak olsun.) Ta ki ilgi alanlarıma yönelik kitap okumayı akıl edene kadar. İlgi alanlarıma yönelik kitaplar aldığımda sıkılmadan okuyabileceğimi düşündüm. İnsanın sevdiği işi yapması gibi bir şeydi bu. Geç de olsa kafamda bir ışık yanması beni mutlu etmişti.

Sosyal medya, internet, fotoğrafçılık gibi ilgimi çeken alanlara yönelik kitaplar araştırmaya başlamıştım. Tam da bu sırada Enpara’nın kitap satan bir siteyle(Babil) % 50 iade kampanyasını gördüm. Yani 100 tl’lik kitap aldığımda 50 tl’si iade olacaktı. Fırsat bu fırsat deyip birkaç kitap aldım. Bu kampanya 3 ay sürdü ve ben de bu süre içinde 3 kez bu kampanyadan faydalandım. Aldığım kitapları okudukça inanın kitap okumayı sevmeye başladım. Hatta bir günde 2 kitap(yeteri kadar kalın) bitirdiğim oldu. Kendime ben bile inanamadım 🙂 Kitaplar bittikçe de yenilerini almaya başladım. Şimdilerde bir sürü kitabım bir de küçük kitaplığım oldu.
enpara

Kitap okumak istiyorum ama işkence gibi geliyor diyenlere önerim, edebi değeri olan kitap okumalıyım diye kendinizi kasmayın. İlginizi ne çekiyorsa o yönde kitaplara yönelin. Hiç okumamaktan daha iyidir öyle değil mi? Ayrıca zamanla kişisel gelişiminize de çok büyük katkı sağladığını göreceksiniz. İyi okumalar…

Leave A Reply