D-Smart’ı İptal Ettirmek Kabusunuz Olmasın!

219

D-Smart Aboneliğimi Nasıl İptal Ettiririm Diye Dert Etmeyin!

(Bu yazıyı D-Smart kullanıp da aboneliğini bir türlü iptal edemeyen ziyaretçilerim için yazıyorum. Yazıya d smart iptal fax numarası ekliyorum.)

Bu konuda bir açıklama yapmak istiyorum. Benim d-smartla herhangi bir bağım ya da acenteliğim yok. Ben de sizin gibi bir d-smart müşterisiydim ve üyeliğimi sonlandırdım. Üyelik iptalini nasıl yaptığımı sizlerle paylaşmak istedim. Bana sürekli üyeliğimi iptal edin diye mail geliyor. Benim böyle bir yetkim yok. Yazdıklarım sadece sizlerin fikir edinmesi amacıyladır. Bu site benim kişisel blogumdur ve başımdan geçenleri anlattığım bir sitedir. D-Smart’la bir alakası ya da işbirliği yoktur.

4 yıllık D-Smart aboneliğimi >>>şu<<< yazımda da belirttiğim gibi 2 ay önce iptal ettirdim. D-Smart’ı iptal ettirmeye niyetlendiğimde çevremde bu konuda epey şikayetler duymaya başladım. Çoğu kişi aynı şeyi söylüyordu. Bu kişiler (en yakınım ablam, iş arkadaşlarım) iptal aşamasında karşılaştıkları zorluklardan bahsediyordu. Çoğu iptal için günlerce arayıp uğraştığını, iptal ettirdiğini zannedip(aslında iptal ettirememiş) sonrasında 3 ay da fatura ödediğini söylüyordu. Açıkçası hiç endişe etmedim. Çünkü bu işlerin telefona değil bir iptal faxına baktığını çok iyi biliyordum.

Belki inanmayacaksınız ama fax çektikten sonra iptal işlemim 1 hafta sürdü. Faxın ardından belirttikleri gibi iptal işlemi 1 hafta içinde sonuçlandı. Yani tüm işlem olması gereken süre içinde sonuçlandı. 12 Şubat-19 Şubat.

dsmart-abonelik-iptali

İptal aşamasında sürekli olumsuzluk yaşayan abone için inanması zor gibi görünse de aslında 3 adımda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

D-Smart Aboneliğinizi 3 Adımda İptal Ettirin!

 1. adım: D-Smart müşteri hizmetlerini arayıp aboneliğinizi iptal ettirmek istediğinizi söyleyip iptal işlemini başlatın.
 2. adım: d smart iptal fax numarası: Müşteri temsilcisi size fax çekmeniz gerektiğini söyleyecektir. Yazının sonunda verdiğim faxı kendi bilgilerinizle doldurup dilekçenizi d smart iptal fax numarası 0212 478 03 33 ‘e faxlayın. Faxın hemen ardından dsmart “Yazılı talebiniz alınmıştır.” diye bir mesaj gönderecek. (Güncel fax numarasını müşteri hizmetlerinden öğrenin.)
 3. adım: 1 hafta sonra telefona bir mesaj daha gelecek. “Abonelik sözleşmenizin feshedildi, cihazını en yakın D-Smart bayisine iade edin.” Son olarak cihazınızı en yakın d-smart bayisine teslim edin. İşte hepsi bu kadar. Çile çekmeye gerek yok…

NOT: D-Smart aboneliğimi neden iptal ettirdiğimi önceki yazımda anlatacağımı söylemiştim. Aslında sebebi çok açık. D-Smart’ın faturalandırma sistemi. Aynı içeriğe ben 30 öderken başka abone 15 ödüyor. Ne kadar adil değil mi! İlerleyen günlerde asla dsmart kullanmayacağım demiyorum ancak aboneliğimi ne zaman hak ettiği ücretten faturalandırırsa işte o zaman yeniden kullanmaya başlayacağım. Şimdilik elveda…

Ben hem tv hem de internet hizmetini aldığım için dilekçeye her iki abonelik bilgilerini de ekledim. Siz hangisini kullanıyorsanız sadece o hizmetin abonelik bilgilerini yazın. Dilekçeyi mutlaka kendi bilgilerinize göre düzenleyin.

d smart üyelik iptali dilekçe örneği:  Örnek iptal dilekçesini indirmek için >TIKLAYIN

d smart üyelik iptali dilekçe örneğini indirdikten sonra içindeki bilgileri kendinize göre düzenleyin.

D-Smart’ı iptal ettirdiğinizde alacağınız olup olmadığını öğrenmek için 1-2 ay içinde >>>şu<<< yazıda bahsettiğim siteden sorgulama yapmayı unutmayın!

 

 

 

Discussion219 yorum

  • Çok güzel anlatmışsınız sizden okudum ve çok kolay bir şekilde iptal ettirdim yalnız faks çekiyorsunuz benim faksım yok iş yerinden izin aldım gittim. Ümraniye D smart bayiine. Ukala bir karşılamayla sert ifadelere ”Neden iptal ettiriyorsunun” diye soruyor masadaki arkadaş sana ne diyesi geliyor insanın. Formu doldurdum verdim 7 gün bekledim günü geldi bir daha gittim. Cihazı teslim aldılar. Bu kadar protokole ne gerek var gideyim doldurayım formu alsınlar cihazı dönüp geleyim. Devlette bu kadar protokol yok.

    • Ben hiç bir şekilde iptal işlemini başlatamıyorum taahhütüm bitti ama bana fatura ödetiyorlar.. Aradığımda da müşteri temsilcisi (iptal birimi) hiç bir şekilde karşıma çıkmıyor. Telefonla görüşmeden bu faxı direk yollasam işe yarar mı acaba?

     • Merhaba, fax numarası güncel ise direkt fax çekmeyi deneyin. Olmuyorsa cihazınızla birlikte direkt d-smart bayisine de gidebilirsiniz. İptal işlemini bayiden başlatmayı deneyin. Sonuçları bizimle paylaşırsanız sevinirim.

     • Kesinlikle iptal falan etmiyorlar yukarıda yazdıklarınızın hepsi farazi şeyler gerçekle alakası yok maalesef..

     • Merhaba Neslihan Hanım, bu yazıda paylaştığım tüm bilgiler ve görseller iptal etme sürecinde bizzat yaşadıklarımın kanıtıdır.

     • Ömür Ölmez

      e-devlette tüm abonelikler için iptal sayfası var. Orada d-smart için de var. Yazdığınız dilekçeyi resim olarak (mesela cep telden resim çekerek) oraya yükleyebilir ve iptal başvurusu yapabilirsiniz.

      Başvurunuzun ardından, yine e-devlet üzerinden BTK ya, iptal başvurunuzu dikkate almadıklarına dair, şikâyette bulunabilirsiniz.

      Modemi de mutlaka ama mutlaka imzalı bir belge ile teslim edin.

   • Arkadaş benim iptalimi gercekleştirmek zorunda ve verdikleri cihazın parasını zaten biz ödüyoruz alıyorlar..
    Cihazı neden geri veriyoruz kii..
    Bide ayrıyetten cihaz vermeyemi gidicem..

    • Merhaba, bildiğim kadarıyla cihazın kullanım hakkını abonelik boyunca bize veriyorlar. Abonelik bitiminde cihazı teslim etmeliyiz. Ben öyle yapmıştım. Sizin sözleşmenizde farklı bir madde var mı bilemiyorum. Sözleşmenizi tekrar okumalısınız.

  • Ben bugün sabah İnternet için abone oldum akşam aradım iptal ettiricem istemiyorum diye yarın kuruluma gelicekler beni aradıklarında istemediğini söyle dedi napmalıyım acil

  • Selamlar,
   Yıl 2020 nin ilk günü,

   Aradan geçen zaman içerisinde yasalarda tüketici aleyhine değişiklikler yapıldı.
   (dikkat edin telefonda tek bir tuşa basarak saçmasapan bir pakete üye olabilirsiniz. çıkmak içinse
   bin dereden su getirmeniz gerekecek. ASLA telefonda size sunulan mevcut paketin devamı veya yeni
   bir aboneliği kabul etmeyiniz. Kendiniz araştırın ve imkanınız varsa gidip şubesinden imzalayarak
   abone olun: UNUTMAYIN KİMSE SİZİ, SİZİN ÇIKARINIZ İÇİN ARAMAZ…)

   Tüm firmaların tüm tv+internet+ vs… abonelikleri için geçerlidir;

   1- Müşteri temsilcisini arayarak tahhüdün dolduğunu, aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi belirterek,
   istek açın. süresi genelde 1 haftadır.
   Bunu taahhüt sözleşmenizin bittiği gün yapın. ileri tarihli iptaller artık yapılamıyor.
   (bu arada gelen ikna tel, msg, maillerine asla geri dönüş yapmayın ve engelleyin.
   Tek bir telefonu açmanız işleminizin uzamasını garantileyecektir.)

   2- 1 hafta içerisinde iptal dilekçesini (ve kimlik fotokopisi) belirtilen numaraya faxlayın,
   bunu yapmanız çok zor olacaktır, çünkü o fax aşırı meşgul ve duruma göre bloke ediliyor.
   Yani, kısacası şubesine gidip, 10-20 TL gerekirse verip, oradan iptal başvurusu yapın, çünkü onlar net
   üzerinden sistem içerisinden başvurunuzu gönderiyorlar. NOT: burada önemli olan cep tel e
   başvurunuzun işleme alındığına dair sms gelmesi. Bu sms gelmediği sürece yasal olarak
   sorun vardır. israrla şubeyi ve müşteri temsilcisini arayıp iptal sms si talep edeceksiniz!
   sms şu şekilde olacak: “iptal başvurunuz alınmıştır 1 hafta içerisinde vs… vs…)

   3- 1 gün sonra internet+tv hattınız kullanıma kapatılacak, 1 hafta sonra size son sms gelecek:
   “iptal işleminiz tamamlanmıştır, şu cihazları 1 hafta içerisinde en yakın … bayine teslim ediniz.”
   Bu sms gelmez ise, müşteri temsilcisinden israrla isteyiniz.
   Bu sms neden gelmez: çünkü 1-2 yıl sonra firmanın hukuk bürosu cihazı/ları teslim etmediğiniz için
   astronomik fatura ve icra takibi çıkaracak ondan ; çakalların ülkesi burası :p

   4- son sms gelince 1 hafta içerisinde en yakın bayiye gidip cihazı teslim edin ve teslim tutanağını
   yıllarca saklayın!

   5- Son olarak bu firmalar tahhüdün bitiminden sonraki ayın faturasını da kısmen çıkarabileceği için;
   3 ay sonra müşteri hizmetlerini arayıp, abonelik no nuzu verip, aboneliğinizi iptal ettirdiğinizi
   ve üzerinize herhangi bir borç/alacak olup olmadığını sorun. Bunu siz de ses kaydına alın ki,
   ileride başınız ağrımasın.

   Saygılar.

  • Özgür bey 2 yolluk sözleşmemiz var ve 2 aydır interneti kullanamıyorum iptal için 1 milyar küsür para isteniyor bilğiniz var mı

 1. 3 defa fax gönderdim, sayısız email telefon, 4 ayda iptal ettirebildim. Allah belalarını versin bu sistemi tasarlıyanların…

  • İnanın ben yazıda belirttiğim gibi kısa sürede iptal ettirdim.
   Belki yanlış numaraya fax çekmiş olabilirsiniz.
   Bu sorunu yaşamamak için müşteri temsilcisini arayıp üyeliğinizi iptal ettirmek istediğinizi söyleyin ve bunun için müşteri temsilcisinden iptal dilekçesi çekeceğiniz fax numarasını isteyin.

 2. …… hizmet numarasına derken acaba internet hızmetinin alındıgı telefon numarasımı yoksa başka bi numaramı yardımcı olabilirmisiniz

 3. Ben faksı dediğiniz gibi gönderdim ilk başta sürekli meşgul çalıyordu hatta başka faks makinesi denedim inşallah ellerine ulaşmıştır daha tarafıma sms filen gönderen olmadı ellerine ulaşıp ulaşmadığını nasıl sorgularız acaba

 4. fax göndermeme rağmen iptal olmadı ve kendi kendilerine taahhüd yapmışlar bu kadarına pes aşalık bir durum bu böyle bir firmanın yazıklar olsun d samart büyük terbiyesizlik sizi dava edeceğim

  • Bu konuda bir açıklama yapmak istiyorum. Benim d-smartla herhangi bir bağım ya da acenteliğim yok. Ben de sizin gibi bir d-smart müşterisiydim ve üyeliğimi sonlandırdım. Üyelik iptalini nasıl yaptığımı sizlerle paylaşmak istedim. Bana sürekli üyeliğimi iptal edin diye mail geliyor. Benim böyle bir yetkim yok. Yazdıklarım sadece sizlerin fikir edinmesi amacıyladır. Bu site benim kişisel blogumdur ve başımdan geçenleri anlattığım bir sitedir. D-Smart’la bir alakası ya da işbirliği yoktur.

 5. dsmart mıııı bir daha tövbeler olsun….hayırımda bunlar kadar sahteker bir firma görmedim

 6. Bir katkı da ben yapmak istedim, yazı için teşekkürler.(Belki aşağıdaki link yazının sonuna eklenebilir)

  https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri#teknikDestek
  (ABONELİK FESİH İŞLEMLERİ

  Abonelik fesih işlemleri için; D-Smart bayilerine şahsen başvurabilir, faks çekebilir ya da iptal talebinizi posta yolu ile bize iletebilirsiniz. Abonelik fesih dilekçenizde, TC Kimlik numaranızın, D-Smart Üyelik numarası/ADSL hesap numarası bilgilerinizin, güncel irtibat telefonlarınızın ve imzanızın bulunması, kayıtlarımızda abonelik bilgilerinize ulaşmamız ve işleminizi gerçekleştirmek için önemlidir. Dilekçeniz ile birlikte Resmi Kimlik Belgenizin bir kopyasını da bize ulaştırmanız gerekmektedir. İptal işlemleri, yalnızca abonelerimiz veya vekâletname ile yetkilendirdikleri kişiler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

  Fax Numarası : 0212 478 03 33

  Posta Adresi : PK:138 Şişli İstanbul )

  • abonelik başlangıcında hiçbir işlem yapmıyoruz ne bir imza nede başka prosedür ama ne hikmetse iptal edene kadar göbeğimiz çatlıyor bu nasıl iş

  • FİRDES YILDIZ

   SLM İYİ GÜNLER GÜNÜNDEN ÖNCE İPTAL ETTİRİLİRSE CEZASI YOKMU PARA ÖDÜYORSUN

   • Merhaba Firdevs Hanım, taahhüt edilen süreden önce dsmart iptalinde bulunursanız kullandığınız süre boyunca tarafınıza sağlanan indirimleri geri ödüyorsunuz diye biliyorum.

  • Sizi yeni taahhüt teklifi için arayabilirler. Taahhüt bittikten sonra gelen faturaya göre aboneliğinizi devam ettirebilir ya da sonlandırabilirsiniz. Bu karar size kalmış.

 7. Kartal Kaya

  Yazınız çok işime yaradı. Çok teşekkür ediyorum. Güzel paylaşımlara devam.

  • Mahmut Karakoç

   Benden iptali için 528 lira para istediler bunu ödeyecek durum olmadığı için iptalini gerçekleştirmedim. Fax göndersem bir ücrete tabi tutulur muyum

   • Merhaba,
    Durumunuzu tam olarak bilmiyorum.
    Ancak birkaç öneride bulunabilirim.
    Bildiğim kadarıyla ilk 14 gün içinde cayma hakkınız olabilir. Önce bunu araştırın.
    Ayrıca 12 aydan uzun süreli aboneliklerde gerekçe göstermeksizin, cezasız cayma hakkı var diye bir madde var. (6502 Sayılı Kanun, Abonelik sözleşmeleri MADDE 52 – (4))
    Ancak bu maddenin yanı sıra şöyle bir madde daha var: Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde… diye başlayan ve şu ana kadar kullandığınız indirimleri veya kalan ayları ceza olarak geri ödersiniz diye (hangisi azsa, burada tüketici lehine bir durum söz konusu.) Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği; Madde MADDE 16 – (1)

    Madde 52’nin ucu biraz açık kalmış. Yani uzun süreli abonelik derken taahhütlü abonelikleri de kapsıyor mu onu bilemiyorum. Bazı tüketicilerin bu durumu hakem heyetine sorduğu ve kapsamadığı yönünde bir cevap aldıklarını okudum. İnanın işin içinden çıkması zor. Tüketici Hakem Heyeti’nden bir yetkiliyle görüşmenizde fayda var.

 8. Iptal etmemek için elinden geleni yapyor müşteri temsilcisi döndüğümüz flan dedi napmam lazm ben bu dsamarttan kurtulmak istyorm

  • Güncel fax numarasini isteyin. Sitedeki örnek dilekçeyi doldurun ve iptal fax’ı çekin. Müşteri temsilcisini arayıp fax’ı ulaşıp ulaşmadığını sorgulayın.

 9. merhaba
  yazınızı okudum.
  sağolun.ben de dün iptal için başvurdum.demek fax çektikten bir hafta sonra aboneliğim iptal edilecek.
  o zaman online işlemlerde aktive görünmem normal.
  yalnız şunları sorayım.
  1-normal belgesel kanallar(mesela nat geolar)açık duruyor…..sever paketler kapatılmış.niye hepsini kapatmıyorlar?
  2-modülü internetten satın aldım.iade etmeme gerek yok değil mi?
  çünkü bayiiden alınırsa iade edilir diye biliyorum.
  size gelen uyarının aynısı bana gelirse ne yapmalıyım? Hatta mutlaka iade etmelisiniz derler mi?

  • Merhaba,
   Öncelikle müşteri hizmetlerini arayıp faxın ulaşıp ulaşmadığını sorun. Fax ulaştıysa size bilgilendirme mesajı gelecektir yapacaklarınıza dair. Yazıda da belirttiğim gibi bana 1 hafta sonra bilgilendirme mesajı gelmişti. Siz faxı dün çekmişsiniz. Mesaj için biraz bekleyin. Eğer modülü paranızla satın aldıysanız sizden modülü istemezler ancak modül kartlıysa kartı isteyebilirler. Zannedersem aboneliğiniz henüz sonlanmamış. Çünkü fax çektikten sonra bilgi mesajı gelmemiş. Aboneliğiniz sonlandığında nat geo kanallar kapanır ve sadece türsattaki temel kanalları izleyebilirsiniz. Son olarak online işlemlerdeki aboneliğinizin devam etmesi normal. Çünkü benim de aboneliğim hala açık. Site aboneliği farklı bir durum. Email gibi düşünün. Umarım faydalı olmuşumdur. İyi günler…

 10. geçen sene peşin alıp 1 yıl kullandıktan sonra kapatmıştım,2 ay kadar.
  peşin alımlarda dilekçeye gerek yok bilirsiniz.
  o zaman kart modül istemediler.Bu karşımdaki yetkili kişiye göre mi değişiyor?

  inşaallah şimdi de istemezler. kartsız modül ne işe yarar ki.
  uygun bir fiyata devam edebilirdim.aylık düşük ödemeler iyi oluyordu.

  iyi günler

  • Karşınızdaki kişiye göre değişmez. Sadece bazı müşteri temsilcileri farklı yorumlamış olabilir. Aslında uygulama tek. Kartı almayıp ücretli kanalları kapatacaklardır. Aslında taahhüt bitmeye yakın teklif sunuyorlar. Sizi de her an arayabilirler.

 11. Gülçin yiyener

  Merhaba, detaylı bilgi için çok teşekkürler. Küçük bir sorum olacak. Abonelik 18 Haziranda bitiyor, iptal ettirmek istediğimde bir müşteri temsilcisi “tam 18.inde iptal ettirmelisiniz yoksa tahathütü bozar, ceza ödersiniz’ derken bir diğeri iptal işlemi 20 gün kadar sürer onsekizinden önce yapmalısınız’ diyor. Bu konuda bilginiz var mı acaba ?

  Teşekkürler

  • Merhaba,
   18 Haziran’dan önce iptal ettirmeyin. En önemli konu bu. Çünkü taahhütü bozmuş olursunuz ve ceza ödersiniz. O tarihte ya da o tarihten sonra iptal faxı çekebilirsiniz. Taahütünüz olmadığı için en fazla 1 aylık bedel ödersiniz. Onun ücretini tam ay alsalar bile “Borçlu musun Alacaklı mısın?” yazımda belirttiğim gibi kullandığınız gün kadar ödersiniz. İptal işleminden sonraki günlerin parasını size iade edeceklerdir.
   Yine de kesin bilgi istiyorsanız d-smarta durumu anlatan bir mail atın. Ayrıca müşteri temsilcilerinin iki farklı cevap verdiklerini de ayrıca belirtin.

 12. Yunus Yılmaz

  Çok Çok Teşekkür Ederim. Çok Faydalı Bir Yazı Olmuş. Ellerinize Sağlık.

 13. Merabalar özgür bey ben tüneyen internet kullanıyorum fakat 07.06.2017 d smart tarafından aranıp tabutunun dolduğu söylendi eğer taahut yenilemessem fatura kullandığım internet kadar geleceği söylendi ben kapatın yarı arayın diyorum bana müşteri hizmetlerinin 7.30 biteceği söylendi sonra sözleşme imzaladım fakat daha sonra öğrendiğim ttnetle tahutu bozduğu için ceza yiyeceğim sonra 14 günlük çayan süresinde cayabilecegim söylendi 10.06 17 de saat15 te takıldı ben aynı gün arandı benden d smart internet için onay isteyen başka yerel tahuutunuz varsa2 00lirasını karşılarız deyince çıldırdı beni aldattiklarini anladım arayipiptaljni istedim 4 gündür oyaliıyorlar beni sonra 15.06.2017 faks çektim iptali için bana talebiniz alınmıştır yazısı geldi fakat aradım şirketi üyelik no mu yanlış vermişler bana sordum faks geldi mi şirkete net cevap alamadım yarın doğru üyelik no la tekrar faks çekecek lütfen bana yo gösterin…

  • Merhaba Emine Hanım,
   Tabiki yol göstermek isterim ancak cümleler arasında noktalama işareti olmadan bir bütün şeklinde yazılmış.
   O yüzden sorununuzu anlayamadım.
   Sorunu daha sade bir şekilde yazar mısınız?

   • Tekrardan kısaca anlatayım. Ttnetle sözleşmem devam ederken;taahutumun dolduğu bilgisi verilerek,tv ve internet sözleşmesini onayladı.yani kandirildim.14 günlük cayma hakkımı kullandım.Fakat 4 gündür beni oyaliyorllar.15.05 2017 faks yolladım.talebiniz alınmıştır diye bir msj geldi fakat abonelik numaram bana eksik soylenilmis.şirketi arıyorum; elinize faks gecti mi diye bana net cevap verilmedi.cayma surem 8 gün kaldı,.. lütfen yol gösterin tüketici hakem heyetini aradım.Notere gidersem bana yardımcı olabileceklerini söyledi.yol gösterin lütfen….

    • Dsmart online işlemlerden abonelik numaranızı öğrenin ve tekrar fax çekin. Müşteri temsilcisinden fax’ın ulaşıp ulaşmadığını öğrenin. Cayma süreniz dolsa bile kullandığınız kadar indirimi geri cayba bedeli olarak ödersiniz. Sizden tüm taahhüt bedelini isteyemezler. Son olarak güncel fax numarasını öğrenin ve fax’ı o numaraya çekin.

     • İyi akşamlar Özer bey ben d smartla ilgili bir konu sorucaktım size 24 ay tahadütlü d smart üyeliği yaptırdık ama şuan üyelik iptali istiyoruz sözleşmeyi bozucağımız için 500 tl gibi bir para ödememiz gerektiğini söylediler bu arada 6 aydır kullanıyoruz d smartı bu parayı ödüycekmiyiz başka bir yolu varmı şimdiden teşekkür ederim

 14. Meral rüzgar

  Mrb. Yanlışlıkla dsmart tv ve internete 2 gün önce abone oldum. Çok pişmanım. 2 gün olduğu için cayma ve iptal etme hakkım varmı tahattüt bedeli ödemek zorundamıyım

 15. Ferdi bulut

  Merhaba ben dsmarta 1 ay önce 24 ay taahütlü abone oldum bugün müşteri temsilcisini aradım şimdi taahüdü bozarsam 137 tl ödemem gerektiği söylendi (iç kurulum ve aktivasyon ücreti birde 1 aylık 45 liralık paketi 15 tl kullandığım ) bu çıkış parasını ödemem gerektiğini belirttiler,bu belirttikleri ücretleri ödemek zorundamıyım?

  • Merhaba, kampanya kapsamında indirimli kullandığınız faturaları geri ödersiniz. Ayrıca iç kurulum ve aktivasyon ücretlerini de kampanya kapsamında ücretsiz olsa bile taahhüt bozduğunuz için geri alabilirler.

 16. arkadaşlar hadi yine iyisiniz benim allah nasip ederse daha 1 yıllık tahudum kaldı dsmarta üye olduğum için çok pişmanım bittiği gibi hemen iptal edicem bidahada dsmarta bulaşırsam namerdim o kadar. büyük ihtimal digiturk gibi profesyonel bir platforma üye olucam bu arada diğiturk yeni üye olmak istiyenlerden 1 yıl tahhut istiyor dsmart ise 24 ay yani 2 yıl boyunca vuruyor sizi zinciri neyse haydi saygılar sevgiler.

  Bu arada Aman diyim Sakın ha dsmart’ta üye olmayın pişman olursunuz .

 17. Teşekkür ederim iptal ile ilgili müşteri hizmetleri sürekli geçiştirmeye çalışıyor ama sürekli sorun aşıyorum daha fazla uzatmak istemiyorum dediklerini uygulayıp iptal ettireceğim.

 18. Arkadaşlar neden iptal etmek için faks la falan uğraşiyorsunuz anlamadım gittim dsmart bayisine iptal ettiricem dedim hazır dilekce var onlarda doldurdular imzaladım 10 dakka sonra telefona mesaj geldi abonelik iptaliniz alinmiştir diye bukadar basit

 19. İsim Vermek İstemeyen

  Mehaba,
  Dediğiniz yöntemi ve dilekçe örneğini kullandım, sayenizde uğraşmadım. Teşekkür ederim.
  Bir de biraz gecikme olunca garanti olsun diye https://sikayet.btk.gov.tr üzerinden şikayet ekledim konuyla ilgili. Sorun yaşayan arkadaşlara tavsiye ederin.
  Umarım uğraştırmadan sonuçlanır.

 20. Merhaba ben abone oldum 7 iş gününde kurulacak dediler fakat 9 gün oldu kurulmadı kurulmadan iptal ettirdim bundan sonra fatura gelmez değil mi

 21. orhun göremn

  Çok faydalı oldu .Faks çektikten 5 dakika sonra mesaj geldi abonelik iptal başvurunuz alınmıştır diye.
  Teşekkürler

   • Merhaba Merve Hanım, yazının sonunda örnek bir fax dilekçesi var. O dilekçeyi kendinize göre düzenleyerek müşteri temsilcisinden alacağınız fax numarasına fax çekebilirsiniz.

 22. İyi akşamlar Özer bey ben d smartla ilgili bir konu sorucaktım size 24 ay tahadütlü d smart üyeliği yaptırdık ama şuan üyelik iptali istiyoruz sözleşmeyi bozucağımız için 500 tl gibi bir para ödememiz gerektiğini söylediler bu arada 6 aydır kullanıyoruz d smartı bu parayı ödüycekmiyiz başka bir yolu varmı şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba, kullandığınız süre boyunca size sağlanan indirimleri geri ödersiniz. Örneğin 90 tl fatura ödüyorsanız bunun 90 tl’ye yakın bir kısmı da indirimdir. 6 ay kullandığınızı varsayarsak 6*90=540 tl gibi bir iptal cezası ödeyebilirsiniz.

  • Sadece tv hizmeti alıyorsanız böyle bir numaranız yoktur ancak d-smart+internet hizmeti alıyorsanız adsl hesap numaranız olacaktır.

 23. bana da son gune kadar bekleyin iptal edin dediler. ama simdi de iptal ocak ayina kayiyor. 1 aylik fatura odenecek.kullandigimiz gun kadar nasil odeniyor? hesap numarasi mi veriyoruz? bize nasil odeme yapiyorlar?

  • Hasan Bey çok önemli olduğunu düşünmüyorum. 1 gün kala ya da aynı gün başlatabilirsiniz. Müşteri temsilcisini arayıp kesin tarihi öğrenin.

   • Özer kardeş ben bu ayın 12 başvuru yaptım eve gelecek dediler gelmedi modemi bayiden 15 şinde gittim aldım evde cihazı bilgisayara bağlayın size şifre gelecek dediler gelmedi müşteri hizmetini aradım durumu anlattım şuan aktif olmadığını 7 iş gününde Beşar gercegini söyledi bende müşteri hizmetlerini aradım iptalini iadeydim mesaj geldi talebiniz alınmıştırdiye bugün ise işleminiz onaylanmıştır diye mesaj geldi ben şimdi bayiye modemi iptali için gitsem iptal ederlermiş acil aradığım müşteri hizmetleri kurum ekini geldiğinde vaz geçtiğinizi söyleyin dedi bugünde aradım müşteri hizmetleri beklemenize gerek yok teslim. Edebilirsiniz dedi düşünceniz acil

    • Merhaba Ali Bey, size hem msj geliş hem de müşteri temsilcisi söylemiş. Bence de modemi teslim etmelisiniz. Ekip geldiğinde istemediğinizi, temsilciyle görüştüğünüzü belirtebilirsiniz.

 24. raziye ermiş

  Merhaba, Dsmarttan internet üyeliği için telefon üzerinden iletişime geçtik modemi teslim aldık ancak eve kurmak için geldiklerinde daha önce türk telekom internet hattı evde olmasına rağmen yeniden hat çektirmemiz gerektiğini söylediklerine sinirlenip iptal talebinde bulundum. şu aşamada (daha 14 gün olmadı) sözleşme şartı olan 14 cayma süresine dayanarak iptal ettirebilir miyim nasıl olur bilgilendirirseniz çok sevinirim.