AliExpress’ten Alışveriş Yapmak – Nasıl Yapılır?

4

AliExpress’ten İlk Alışveriş Deneyimi

Youtube’da “AliExpress’ten alışveriş yapmak” veya “AliExpress’ten nasıl alışveriş yapılır?” konusunda o kadar çok video gördüm ki AliExpress‘ten bir alışveriş de ben yapayım dedim. Şimdi bu alışverişi nasıl yaptığımı size resimli olarak anlatacağım.

Alışveriş için siteye üye olun. Üyelik aşamasını anlatmayacağım. Çünkü çoğu sitedeki gibi üyelik aşamaları hemen hemen aynı. Sitenin Türkçe dil desteği olduğu için çok fazla uğraştırmıyor.

Siteden almak istediğiniz ürünü seçin. Ürünü sepete eklemeden önce ürün özelliklerini belirleyin. (renk, boyut vb.) Bazen de ürünün gönderileceği stok ülkesini seçmeniz istenebilir.

Sepete gidin ve “Satın al” butonuna tıklamadan önce kargo seçimi yapın.
-Free shipping: Ücretsiz kargo. Alacağınız ürüne kargo ücreti ödemek istemiyorsanız free shipping seçin.
-Tracking information available: Takip bilgisi olan kargo. Ürünün kargo geliş aşamalarını takip etmek istiyorsanız takipli kargo seçin.
-No tracking information available: Takip edilemeyen kargo. Bu kargoyu seçerseniz ürünün kargo aşamalarını göremezsiniz. Kargo elinize ulaşmazsa çok fazla söz hakkınız da olmuyor.
NOT: Kargo seçerken özellikle China Post, Singapore PostAliExpress Standard Shipping gibi devlete ait kargo firmalarını seçin. DHL gibi özel kargo firmalarını seçerseniz ürünün geliş aşamasında gümrük vergisi ödemeniz oldukça muhtemel.

Ödeme ekranındaki 1. aşamada adres bilgilerini girerken Türkçe karakter kullanmayın.

2. aşamada sipariş özetini göreceksiniz.

3. aşamada kart bilgilerini girin. Türkçe karakter kullanmayın. Kart bilgilerini girdikten sonra “Done” butonuna tıklayın.

Kuponunuz varsa bu bölümden ekleyin ve ödeme işlemini tamamlamak için “Confirm & Pay” butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar.

Siparişlerim bölümündeki “Track Order” butonuna tıklayarak kargo takibi yapabilirsiniz.
NOT: Kargo takip bilgilerinin işlenmesi 2-3 gün sürebilir.

Discussion4 yorum

  1. Kargo nasıl geliyor acaba hani bilindik bi kargo ile mi yoksa yabancı Türkçe bilmeyen biri falan mı

Leave A Reply